Blog

09/12/2020

Cvičení doma-jak na to

 

Jelikož nám teď nic jiného než cvičení doma víceméně nezbylo, tak jsem si řekla, že k tomuto tématu něco sepíši.

Musíte se smiřit s tím, že to nikdy nebude stejné, jako jít si zacvičit do studia pod vedením lektora. Ale vždycky je lepší dělat něco než nic…přeci vás nemůže pořád dokola uspokojovat to, že jste se v karanténě naučili péct chleba. Nechcete přeci zakrnět na gauči u netflixu. Prostě musíte zvednout zadek a začít něco dělat.

Co potřebujete:

1, prostor o velikosti podložky +-

2 ,podložku

3, pohodlné oblečení vhodné na cvičení ( a tím nemyslím oversize mikinu, která vám bude při každém předklonu lézt do obličeje)

Tyto tři věci potřebujete jako základ…základ, který se dá vždy rozšířit, aby vás to ke cvičení také trochu motivovalo.

A teď už jdeme na to, co potřebujete mimo těch hmatatelných věcí.

1, vyhradit si ten správný čas…a je jedno, zda to bude ráno nebo večer…určete si také reálnou délku času, kterou chcete cvičení věnovat

2, cvičení musí být vaší prioritou, jinak se nikdy neodhodláte

3, dopředu si připravte video nebo materiály, podle kterých budete cvičit. Protože jestli začnete něco hledat v momentě, kdy jste připravení na podložce, tak mi věřte, že celý váš vzácně ukořistěný čas strávíte hledáním toho pravého

4, klid…zkuste si zajistit chvilku klidu…ať dokážete vnímat svoje tělo, svůj dech

Ano, dá se cvičit i s dětmi na krku, ale co si budeme…není to ono. Cvičení s publikem bude vždycky jenom takový doplněk.

A na závěr pár bonusů, díky kterým vás to cvičení bude bavit:

1, pořiďte si hezké oblečení na váš domácí tréning…já sama třeba do skupinových lekcí nenosím zkrácená trička či přímo sportovní podprsenky…v hlavě mi pořád lítá, že na to není nikdo zvědavý, ale doma je doma! A vaším bonusem, tak může být i nějaký víc extravagantní outfit…ale samozřejmě se v tom v první řadě musíte cítit dobře

2, vyberte si vhodnou podložku

Já mám doma „no name“ podložku ze sportu a je super. Protiskluzová, z přírodního materiálu, takže nesmrdí po úmělé hmotě a je krásně tenká.

3, zrcadlo

Pokud máte možnost cvičit u zrcadla, tak vám prokáže hodně velkou službu. Protože když už nemáte možnost cvičit s trenérem a nemá vás kdo opravovat, tak se alespoň uvidíte a nějakou tu korekci tak zvládnete sami.

Tak vzhůru do akce!

Pro videa mi můžete napsat sms nebo mail!IMG_4363

« zpět