Pilates v otázkách

Nevadí, že jdu na pilates úplně poprvé?

Jestli jste ještě nikdy nebyli na hodině pilates, tak to pro Vás může být velké pozitivum, budete totiž jako nepopsaný list a nebudete mít žádné špatné návyky. Než začneme opravdu makat, doporučuji všem absolvovat startovní hodinu, kde si vše vysvětlíme a začneme od úplných základů. Nemusíte mít tedy strach, že byste se najednou ocitli na hodině mezi samými znalci pilates, kde byste nestíhali a byli pozadu. Všichni budou začínat od nuly!

Jak vypadá hodina pilates?

Hodina trvá 60 minut a je v ní zahrnutá několika minutová rozcvička než se pustíme do hlavní části. Mění se jednotlivé pozice a procvičované partie, aby se vždy střídavě posilovalo a poté protahovalo. Opakování cviků je vždy kolem deseti. U cviků se tedy nesoustředíme na kvantitu, ale kvalitu provedení jednotlivých cviků. Individuálně si určujete obtížnost i opakování. Pokud uvidím, že cvik provádíte špatně, tak se Vás pokouším opravit, abyste si zacvičili opravdu efektivně a zároveň bez nějaké újmy na zdraví.

Je to cvičení pro mě?

Pilates je cvičení opravdu pro všechny (odkaz:pro koho je pilates)Zda Vás metoda pilates bude bavit nebo ne, zjistíte určitě brzy, doporučuji absolvovat alespoň pět hodin, abyste si dokázali udělat objektivní názor.

Co si vzít sebou na hodinu?

Doporučuji si na sebe vzít pohodlné sportovní oblečení. Nikoliv však extrémně volné, nebylo by pak vidět, zda jednotlivé cviky provádíte dobře. Cvičení probíhá bez obuvi. Pokud je Vám zima od nohou, tak si přibalte teplé ponožky. Při hodině můžete bez problému pít, tak si přibalte něco osvěžujícího nebo se můžete občerstvit přímo ve studiu. Když se Vám nepodaří přibalit i dobrou náladu, nevadí, protože se Vám mohu zaručit, že si ji určitě odnesete.

Co mohu čekat od hodiny pilates?

Jednoznačně hodinu strávenou od všech starostí světa, protože soustředění nad správným provedením cviku Vám nedovolí řešit nic jiného než vaše vlastní tělo. Dále příjemné protažení a posílení jednotlivých partií bez úporného pocení a nepřirozené bolesti. Pilates má mnoho přínosů( odkaz na kapitolu:přínosy pilates)

Uvidím po hodině pilates výsledky?

Po jedné hodině uvidíte jak krásně a správně se dokážete narovnat a vypadat tak o pár čísel větší a o pár centimetrů štíhlejší. Určitě pocítíte mnoho svalů, o kterých jste neměli ani tušení, že je máte a jak je ovládáte. Přesvědčit se můžete o pravdivosti tvrzení, že po pěti hodinách pilates ucítíte rozdíl, po deseti hodinách uvidíte rozdíl a po patnácti hodinách ho na vás uvidí ostatní. Po pravidelném cvičení začínají odeznívat Vaše tělesné problémy a dokonale se formuje Vaše postava.

Můžu díky pilates zhubnout?

Většina tělesných pohybů může vést k hubnutí, nesmíme však opomínat podmínku vyváženého stravování (odkaz na výživu). Pilates Vás dokáže narovnat a opticky zeštíhlet. Když budete postupovat až do kategorie pokročilí, určitě se při hodinách i příjemně zahřejete, což vede ke spalování tuků, které bude efektivnější než u jiných sportů, kde jste ve vysoké tepové frekvenci.

Co je metoda stott pilates?

Metodu Stott pilates vyučuje kanadská škola, která se stala moderním odvětvím klasické pilatovi metody. Zohledňuje potřeby dnešního člověka a moderní doby působící na naší tělesnou schránku. S touto metodou se budete setkávat na mých hodinách.

Jsem začátečník nebo pokročilý?

Jak určit, která hodina je právě pro Vás? Nejdříve bude nutné i pro velké sportovce absolvovat pár hodin pro začátečníky, aby si metodiku správně osvojili a mohli tak pokračovat k náročnějšímu tempu. Každému ráda doporučím, zda dále navštěvovat jednodušší hodiny či postoupit o kus dále.

Jaké jsou pomůcky při cvičení?

Pilates využívá mnoho pomůcek pro zpestření, zjednodušení nebo naopak pro ztížení jednotlivých cviků. Ve studiu se můžete těšit na masážní míčky, pěnové válce, yogabloky a další.